MimarHaberleri

APARTMAN KAPISI

Apartman Kapılarında Büyük Fırsat!

Yaşamımızda aslında fonksiyonu nedeniyle oldukça önemli bir yeri işgal eden, evlerimize ilk girişte pek de dikkat çekmeyen ama aslında ciddi önem arz eden şeylerden biri de bina giriş kapıları, olarak karşımıza çıkar. Dolayısıyla böylesi bir öneme sahip olan apartman kapıları, öncelikle güven vermeli, sonrasında ise görsel olarak beğenimize hitap etmelidir. Artık kapı alışverişleri de diğer birçok alışveriş malzemeleri gibi isteklerin çeşitlenmesi ve artması neticesinde farklı opsiyonlar içeren bir deneyime tabi olmuştur.

Apartman Kapılarının Hayatımıza Etkisi

Güvenlik ve izolasyon gibi maddeler ön plana çıksa da estetik kaygılar da yine hayat biçimimizi şekillendirmektedir. Çünkü giriş kapıları neticede bizlerin ilk anda iyi ya da kötü bir algıyla karşılaşacağı yerdir. Dolayısıyla bu etki bizi binadan çıkana kadar tesiri altında bırakmaktadır. Bina hakkında zihnimizde oluşan ön izlenim direkt kapıdan girer girmez başlamaktadır. Özenli ve güvenli bir kapı görüntüsü aslında pek de farkında olmadığımız psikolojik bir sürecin de başlamasına tesir etmektedir.

Apartman sakinlerinin kendilerine verdikleri değer doğrultusunda yaptıkları bir yatırım olan kapılar ciddiyet ve aidiyet duygularını da içermektedir.  Eski dönemlerden itibaren ülkeleri koruyan, şehirlerin girişinde yer alan kapılar olurdu. Onların da yine büyüklük, haşmet ve görkemi düşmanları daha ilk dakikadan ürkütmede ciddi paya sahiptir. Kapılar ne kadar güvenli ve sağlamsa şehrin muhafazası da o kadar uzun süre oluyordu.

Apartman Kapısının Tasarım Yolculuğu

Günümüzde bina kapılarında çok çeşitli güvenlik önlemleri ile donatılmış aksamlar görmekteyiz. Çeşitli alaşımlardan oluşan bu kapılar estetik kaygıları da gözeterek üretilmiştir. Sıradan tasarımlar yerini daha donanımlı ve gösterişli modellere bırakmıştır. Yüksek düzeyde güvenlik önlemi de içeren apartman kapısı, seçenekleri hali hazırda gerek iç pazarda gerekse yurt dışı fuarlarında gururla sergilediğimiz ürünlerden olmuştur. Kaliteli bir kapı ile karşılaşmamız zihnimizde derhal kendimizi güvende hissetme sinyali oluşturacaktır. Dolayısı ile olumlu bir bakış açısı zihnimize yerleşmiş olup kendimizi daha rahat hissetmemiz kaçınılmaz olacaktır.

İsteğe göre şekillendirilebilen seçeneklerimizle hayal gücünüz ve bizim doğru yönlendirmemiz ortak potada kaliteli işler yaratmayı prensip edinmektedir. Sanatın yaratım gücü ile hayal gücünün sınırsızlığını gelin beraber şekillendirelim.

Emlak, Bilgisi, Haber

16
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@mimarhaberleri.com.tr

mimarhaberleri.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Haber Sitesi firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.