MimarHaberleri

MİMAR SELEN HAKBİLİR GENÇ MİMAR ADAYLARINA ÖNEMLİ TAVSİYELER VERDİ

Kırıkkale Üniversitesi'nde düzenlenen kariyer buluşmasında konuşmacı olarak yer alan Mimar Selen HAKBİLİR, genç mimar adaylarına mesleki hayatlarında başarılı olmaları için önemli tavsiyelerde bulundu.*

Kırıkkale Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "İç Mimarlar İçin Sektördeki İş Fırsatlarına Bakış" panelinde konuşan Mimar Selen HAKBİLİR, genç mimar adaylarını iç mekan, dış mekan, işyeri ve sosyal yaşam alanları tasarlarken insan odaklı olmaları konusunda cesaretlendirdi. HAKBİLİR, empati kurmanın tasarım sürecindeki önemine vurgu yaparak, gençlerin kendilerini sürekli olarak geliştirmeleri gerektiğini belirtti.

Teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanmanın yanı sıra sürekli bir inovasyon içinde olmanın ve yeni bakış açıları geliştirmenin önemini vurgulayan HAKBİLİR, genç mimarların kendilerini bu alanda sürekli olarak yenilemeleri gerektiğini ifade etti. Ayrıca, tasarım ve projelerin uygulanabilir ve sürdürülebilir olmasının ekip çalışmasında kritik bir rol oynadığını vurguladı.

Panel sonunda, Kırıkkale Üniversitesi Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Osman ÇAMLIBEL ve Öğr. Gör. Haldun Ender ERDEM, Mimar Selen HAKBİLİR'e katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim ettiler.

Bu etkinlik, genç mimar adaylarının sektördeki güncel eğilimler hakkında bilgi edinmeleri ve kariyerlerine daha sağlam bir temelle başlamaları için önemli bir fırsat sundu.

Emlak, Bilgisi, Haber

0
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@mimarhaberleri.com.tr

mimarhaberleri.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Haberim Olsa firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.