MimarHaberleri

SİVEREK BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAZANAN BUCAK MAZBATASINI ALDI

AK Parti’den Siverek Belediye Başkanı seçilen Ali Murat Bucak, mazbatasını aldı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde AK Parti adayı olarak seçimlere giren Ali Murat Bucak, rakibi Yeniden Refah Partisi Adayı Hasan İzol’e 64 oy farkla belediye başkanlığına seçildi. Yeniden Refah Partisinin oy sayımına itiraz etmesi sonucu, itiraz yapılan bazı sandıklarda tekrardan oy sayımı yapıldı, ikinci oy sayımında Bucak’ın İzol karşısında ki oy farkı 148’e çıktı.

Yüksek Seçim Kurulu resmi açıklamada bulunarak, Siverek Belediye Başkanlığına Ali Murat Bucak’ın seçildiğini ilan etti.

Siverek Belediye Başkanlığına yaklaşık 10 yıl sonra tekrar oturan Bucak, Adliye binasına gelerek mazbatasını aldı.Ali Murat Bucak'a Destek Vererek Zaferin Mimarı Oldu"31 Mart'ta gerçekleşen Siverek seçimlerinde, AK Parti adayı Ali Murat Bucak'ın zaferini sağlayan isimlerden biri olan  Fatih Mehmet Bucak, tarihe geçti. Şanlıurfa ve Siverek'in gönlünde taht kuran,  olan Fatih Mehmet Bucak, Ali Murat Bucak'ın seçim kampanyasına verdiği destekle büyük bir etki yarattı.Yeniden Refah Partisi'nin Siverek belediye başkan adayı izol destekçileri arasında yer alan , on aşiretin de karşıt çalışmasına rağmen seçimde önemli bir rol oynadı. 

Yeniden Refah Partisine destek veren Kırvar, Karahan, Karakeçili, Bap, Karacadağ, Kejan, Nasalı, Kalender Alerj Türkemen, Cerabiler ve İzol aşiretleri bulunuyordu. Ayrıca, Dem Parti  ile iş birliği yaparak 16 bin oy alan Yeniden Refah Partisi, Siverek ilçesinde güçlü bir taban oluşturdu. Ancak, Siverek halkının gönlünde taht kuran Fatih Mehmet Bucak, Ali Murat Bucak'ın destekçileri arasında yer alarak seçimi kazanılmasında önemli bir rol oynadı.Fatih Mehmet Bucak, seçim sürecinde AK Parti adayı Ali Murat Bucak'a masada ve sahada gece gündüz destek vererek, halkın sevgisini kazandı. Siverek ilçesinde tepeden bakmayan, insanları olduğu gibi seven biri olarak bilinen Fatih Mehmet Bucak, Ali Murat Bucak ile birlikte tarih yazdılar.Bucak, seçim sonrasında yaptığı açıklamada, desteklerinden dolayı hemşehrilerine minnettarlığını dile getirdi ve seçim sloganı olarak kullandığı "Dışarıda Delikanlı Bir Bahar Sevmişim Size Allah'ına Kadar" sözleriyle duygularını ifade etti.

Geçmiş genel seçimde Dem Partisi Siverek'te aldığı sonuçlara göz atıldığında, parti 33519 oy almıştır. Bu sonuç, Siverek ilçesinde Demokrat Parti'nin güçlü bir tabanı olduğunu göstermektedir.Ayrıca, 11 aşiretin birleşerek Bucak'a karşı oluşturduğu güçlü blok da dikkate değerdir. Ancak, bu duruma rağmen Fatih Mehmet Bucak, adeta küllerinden yeniden doğan bir Zümrüt Anka kuşu gibi yükselerek seçimlere damgasını vurdu.

Emlak, Bilgisi, Haber

0
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@mimarhaberleri.com.tr

mimarhaberleri.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Breaking News firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.